Ayak Bakımının Önemi

Genel vücut sağlığının korunması noktasında, ayak sağlığı önemli bir yer tutar. Gün içerisinde uzun süre ayakkabı içerisinde kalan ayaklarda çeşitli sağlık sorunları görülebilir. Ayrıca doğuştan gelen ya da sonradan oluşan bazı problemler de ayak sağlığını doğrudan etkiler. Ayaklarda görülen çeşitli problemler ile mücadele edebilmek ve ayak sağlığını koruyabilmek ise ancak ayak bakımı ile mümkün. Ama ayak bakımının ne şekilde yapılacağı ya da hangi sorun karşısında, hangi bakım yönteminin benimsendiği net bilinen bir konu değil. Hatta ayak bakımı adı altında yapılan pek çok yanlış mevcut. Ayak bakımında doğru yöntemler ile etkili sonuçlar alabilmek için, profesyonel destek alınması ise en iyi yol.

Neden Ayak Bakımı Yaptırmalıyız?

Ayak bakımı yapmayı veya yaptırmayı gerekli kılan pek çok husustan söz edilebilir. Bu hususlardan öne çıkanlarını şu şekilde sıralayabilmek mümkün:

-          Ayaklar, gün boyunca vücudun ağırlığını taşır. Özellikle uzun süre ayakkabı içerisinde kalan ayaklar, pek çok yönden risk altında kalır. Küçük bakım dokunuşları ile ayakların sağlığı korunabilir ve daha dirençli hale gelmeleri sağlanır.

-          Düzenli olarak profesyonel ayak bakımı yaptırmak, normal olarak anlaşılmayan ancak uzman gözü ile bakıldığında fark edilebilen ayak problemlerinin saptanmasına yardımcı olur.

Neden Medikal Ayak Bakımı Yaptırmalıyız?

Medikal ayak bakımı ya da daha yaygın adıyla profesyonel ayak bakımı yaptırmanın pek çok yararı bulunur. Her şeyden önce ayak bakımının profesyonel olarak yapılması, ayaklarda var olan çeşitli sağlık sorunlarının saptanmasına ve bunlara önlem alınmasına olanak tanır. Bununla birlikte medikal ayak bakımı, evde yapılacak ayak bakımına kıyasla çok daha hijyenik bir şekilde gerçekleştirilir. Hem kullanılan araçların steril olması hem de bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış yöntemlerin tercih edilmesi, ayak bakımından beklenen verimin alınabilmesi noktasında katkı sağlar. Medikal ayak bakımında herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Bu yüzden de enfeksiyon riski de görülmez. Klasik pedikür uygulamalarında görülen doku fazlalığı sorunu da medikal ayak bakımı için söz konusu değildir. Kısacası sağlıklı ve bakımlı ayaklara sahip olabilme noktasında, medikal ayak bakımı büyük kolaylık sunar.

 İlginizi çekebilir: Düz Taban Ayak İçin Tabanlik


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.


Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com

Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®

Paket Seçenekleri: 1 Paket
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® Ekstra Ortopedik İki Paket Fırsatı | Handarte® Ekstra Ortopedik 4 Paket Fırsatı | Handarte®
Normal Fiyat230.00TL
/
Vergi dahil.

-Ortopedik günlük kullanım için tasarlanmıştır. Var olan Tabanlığınızı çıkartıp kullanmanızı tavsiye ederiz. 

-Aşırı terleme durumu varsa ilk iki giyimde açık renkli çoraba doğal özütlerin rengi geçebilir. İlk iki giyimde koyu renk çorap tercih ediniz. 

-Alt yüzeyinde bulunan yastıklı katman ile teri emerken konfor sunar. 

-Ürünümüz Bitkisel Tabaklama Yöntemiyle üretilmiş olup 100% deridir.

-Ürün, ülkemizde ve yurtdışında gerekli testlerden onay almıştır. Web sitemizde test raporlarını inceleyebilirsiniz.

-Koku problemi dışında ayaklarınız doğal malzeme ile temas edeceği için ayrıca tavsiye edilir. 

-Ürün ömrü kullanım sıklığına göre 3-4 ay arasındadır. Teri emmeden kaynaklı renkte koyulaşma görülebilir.

-Ürünü, ayakkabınızda bulunan tabanlığın üzerine yerleştirerek kullanabilirsiniz ayakkabı sıkıyor ise var olan tabanlığı çıkarıp kullanmanızı tavsiye ederiz.   

 

Customer Reviews

Based on 43 reviews
95%
(41)
2%
(1)
2%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
D
Didem Kalyoncu
Çok işe yarıyor.

Ayağımdaki romatizma rahatsızlığından dolayı kendimi kasıp belki de yamuk basmaktan tabanda ağrı olmaya başlamıştı. Bu tabanlığı alıp kullanmaya başladığımda ,ağrı anında geçti. Doğrusu bu kadar çabuk işe yarayacağını beklemyordum. Çok memnunum. Kargo çok hızlı ve güzelce paketlenmiş geldi. Ayrıca hediyeleriniz için de teşekkür ederim. Kendi ayak numaranızda alabilirsiniz.

N
Nilay Karaca
Çok rahat

Çok rahat çok kaliteli. Beklentilerimin üzerinde çıktı. Teşekkürler

O
Ozan Ekici
Harika

Firma kalitesini ve işine verdiği değeri her yerden gösteriyor. Böyle kaliteli yerli markalar görmek beni çok mutlu ediyor. Hiç düşünmenize gerek yok, çok araştırdım, çok farklı tabanlıklar kullandim ama bundan sonra tek kullanacağım tabanlık markası oldu.Koku yok,kayma yok, çok rahat ve doğal. Handarte ailesine teşekkür ediyorum...

İ
İSMET YÜKSEL
mükemmel kalite

ben handarte ile yeni tanıştım fakat gerçekten çok kaliteliymiş birazdan da eşime sipariş vericem herkese tavsiye ederim:)

E
ENGİN GÖL
Arayıp bulamadığım ürün

Terleme ve koku problemini yok etti diyebilirim. Ayakkabı içinde standart gelen tabanlıklar marka ne olursa olsun ayağı terleyen birisi için uygun değil. Bu üründe de sorunum büyük oranda çözüldü. Teşekkürler handarte 👋