Terlemeyi Ne Mi Önler?

Terlemek, kimisi için bir kâbustur… tokalaşmak büyük bir meseleye dönüşür, insanlarla yan yana durmak bile kişiyi zorlayabilir. Sürekli olarak ter koktuğumuzu düşünerek, moralimizi bozarız.

 

Peki neden terliyoruz? Bir yerden bir yere koşmadınız, enerji harcamadınız; üstelik hava da sıcak değil. Eğer yine de terliyorsanız bunun bir veya daha fazla nedeni olabilir;

 

Fark etmediğiniz fakat giydiğiniz oldukça fazla sentetik giysiler, acılı ve baharatlı yiyecekler, çok fazla kahve vb gözden kaçan sebeplerden terlemenin olumsuz etkilerini daha fazla hissediyor olabilirsiniz. Yaşam tarzını değiştirmek, huzurunuzdan fedakarlık etmeniz belki bir çözüm olabilir ancak bu fikir sizleri uzun dönemde çok mutlu etmeyebilir.

 

Peki terme sorununa karşı başka ne gibi alternatif çözümler mevcut?

Şöyle ki; terlemeyi önleyecek krem, cerrahi müdahaleler bulunuyor. Ancak tıp dünyası bu girişimleri hiç sağlıklı bulmuyor. Terlemeyi önlemek, fizyolojik olarak bünyeye zarar veren bir durum. Kaldı ki, ter aslında kokan bir vücut sıvısı değil. Kişileri rahatsız eden asıl mesele; koku problemi. Kokunun terle direkt olarak bir ilgilisi yok. Ter, giyim sektöründe kullanılan sentetik malzemelerle bir araya geldiğinde koku oluşuyor. Özellikle ayakkabı üretiminde sentetik malzeme kullanmamak mümkün değil. Üreticilerin kullandıkları malzemeyi değiştirmesini beklemek veya sentetik üretim yapmayan kendi ayakkabı markamızı kurmak imkansız olduğuna göre en sağlıklı, akıllı ve ekonomik çözümü düşünmeliyiz. Bu bizce tabanlık kullanmak…

 

Handarte tabanlıklar deri ve kestane malzemesinden üretiliyor. Bu şekilde ter, sentetik materyalle etkileşime geçmeden emiliyor ve ayak kokusunu yüzde yüz önlüyor. Ter kokusu çözümüne karşı maliyet açısından piyasadaki en uygun yöntemlerden biri olmasını yanı sıra belki de en sağlıklısı arasında. Çünkü teri önlemiyor sadece emilmesini sağlıyor.

 

Ter kokusuna çözüm olacak Handarte tabanlık modellerimizi şimdi keşfet;