TABANLIK KULLANMAK AYAKLARA ZARAR VERİR Mİ?

Ayakkabılardaki tabanlık seçimi, ayakların sağlığı ve rahat etmesi açısından oldukça önemlidir. Yanlış tabanlık kullanımı, ayağın düz olarak yere basmasını ve ağırlığın eşit dağılmasını engeller. Eklem ve kasların çalışma ritmini azaltırken çeşitli ağrıların oluşmasına neden olabilir. 

Ayakkabılardaki tabakalar ayak yapısına göre seçilmelidir. Bitkisel tabaklanmış deri tabanlıklar ve ortopedik tabanlıklar, ayağın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ayak yapısına göre doğru tabanlık  seçimi yapılmalı ve kaliteli malzemeler tercih edilmelidir. Tabanlık kullanım nedenleri ve hangi problemlerde kullanıldığını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Tabanlık Neden Kullanılır?

Tabanlıklar, ayakların rahat etmesi ve ayağı koruması için kullanılır. Ayakkabının rahat olmasını ve ağrı yaratmamasını sağlar. Ayak hastalığı bulunan hastalarda tedavilerde ortopedik tabanlıklar kullanılmaktadır. 

  • Tabanlık ayağın yere düz olarak basmasını sağlar. Ayak yere doğru bastığında sırt ve bel ağrılarının oluşma oranı azalır ve vücudun duruşu düzelir. 
  • Yastıklı ve yumuşak tabanlıklar, yürüyüş ve koşularda ayağın rahat etmesini sağlar. Uzun süreli antrenmanlarda daha az yorgunluk oluşur. 
  • Tabanlıklar ayağın hava almasını ve terlemesinin önüne geçer. Uzun süre ayakta durmak zorunda kalan kişiler ortopedik ve bitkisel tabaklanmış deri tabanlık kullanımı ile ayaklarının sağlığını koruyabilir.
  • Hastalıkların tedavilerinde kullanılan farklı tabanlık türleri vardır. Her ayak ağrısına ve ayak yapısına göre tabanlık modelleri bulunmaktadır. 

Hangi Problemlerde Tabanlık Gerekir?

Ayakkabıların rahatsız olması ve yanlış tabanlık seçimi, vücudun dik durmasını ve sağlıklı yürüyüş yapmayı engeller. Epinli ve Ark Destekli tabanlıklar çeşitli ayak hastalıklarının tedavilerinde kullanılmaktadır. Sıklıkla ayakta çalışan kişilerin omurga, bel ve sırt ağrılarının önüne geçmektedir. 

Ayak basma bozukluğu ve sonrasında oluşabilecek sorunların önüne geçmek için doğru tabanlık seçimi gereklidir. Sık terleme ve koku yapan tabanlıklar ayaklarda bakteri ve çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olur. Bu sorunun önüne geçmek için nefes alan ve yumuşak bitkisel tabaklanmış deri tabanlık seçilmesi gerekir. 

Ayak kas ve eklemlerinde rahatsızlık bulunuyorsa tabanlık yapısında sorun olabilir. Ayak ve ayakkabı yapısına göre tabanlık seçildiğinde ayakların daha sağlıklı olmasını sağlar. 

Farklı ayakkabı ve ayak tiplerine göre seçebileceğiniz tabanlık modellerini Handarte üzerinde bulabilirsiniz. 


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.


Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®

Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®

Paket Seçenekleri: 1 Paket
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte® Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için İki Paket Fırsatı | Handarte®
Normal Fiyat319.00TL
/
Vergi dahil.

*Sipariş Hediyeleri: Siparişinizle birlikte Bambu Handarte Çorap ve Deri Anahtarlık hediye olarak gelecektir.

*Handarte Ortotik Tabanlık: Topuk Dikeni, Düz Taban ve İçe Basma Sorunlarında Destek*

- Handarte Ortotik Tabanlık, Topuk Dikeni, Düz Taban ve İçe basma gibi yaygın ayak sağlığı sorunlarını hafifletmek için özel olarak tasarlanmıştır. Ürünümüz, topuk bölgesinde bulunan lateks desteği ile topuk dikeni sebebiyle yaşanan ağrıları azaltır. Ayrıca, sert ark destekli alt taban yapısı, düz taban ve içe basma sorunlarını önleyerek ayakta eşit bir şekilde baskıyı dağıtarak rahat bir yürüyüş deneyimi sunar.

*Doğal ve Sağlıklı Malzeme*

- Handarte Ortotik Tabanlık, %100 deri ve bitkisel tabaklama yöntemiyle üretilmiştir. Ayaklarınızın doğal malzeme ile temas etmesini sağlar. Üst yüzeyindeki %100 bitkisel tabaklanmış keçi derisi, ayakta oluşabilecek kötü kokuları önler ve ayak sağlığını korur.

*Test Edilmiş ve Onaylanmış Güvenilirlik*

- Handarte Ortotik Tabanlıkları, gerekli testlerden geçmiş ve onay almıştır. Ürünümüzün kalitesi ve güvenilirliği hakkında daha fazla bilgi için web sitemizdeki test raporlarını inceleyebilirsiniz.

*Kullanım Tavsiyeleri ve Ürün Ömrü*

- Ürün ömrü, ayaktaki terleme miktarına göre değişebilir. Terleme az ise 9-12 ay, normal ise 6-8 ay, fazla ise daha kısa sürebilir. Teri emmeden kaynaklı renkte koyulaşma görülebilir. Ayakkabınızın var olan tabanlığını çıkararak Handarte Lateks Tabanlıklarını kullanmanızı tavsiye ederiz. 

*Yerli Üretim ve Güvenilirlik*

- Handarte Ortotik Tabanlıkları, %100 deriden ve bitkisel tabaklama yöntemiyle üretilmiştir. Tamamen yerli üretim olup Denizli'deki fabrikamızda üretilmektedir. Üst yüzeyindeki %100 bitkisel tabaklanmış keçi derisi, ayakta kokuya sebep olan bakterilerin çoğalmasını önleyerek koku problemini kesin bir şekilde ortadan kaldırır. 

*Test Edilmiş ve Onaylanmış*

- Ürünümüz, gerekli testlerden geçmiş ve onay almıştır. Web sitemizde test raporlarını inceleyebilirsiniz. Ayaklarınızın doğal malzeme ile temas etmesi, koku problemi dışında ekstra bir avantaj sağlar. 

*Terleme Durumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler*

-  Normal bir terlemeniz varsa doğal özütler renk vermez fakat "aşırı terleme durumunda" ilk iki giyimde koyu renkli çoraplar tercih edilmesi önerilir. Ürünümüz, alt yüzeyinde bulunan yastıklı katman sayesinde teri emerken ortopedik konfor sağlar. 

Customer Reviews

Based on 50 reviews
88%
(44)
6%
(3)
6%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
T
Tuğrul Devirmiş

Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için İki Paket Fırsatı | Handarte®

H
HASAN Çengelci
Ürün kaliteli

Ürün güzeldi ama bir numara büyük geldi ayakkabı 43 numara olmasına rağmen ne yapmam gerekiyor.

Z
Zeliha bayır
Tabanlik

Ben topuk dikeni icin tabanlik aldim hatta bu 2.siparis verisim. Ilk aldigim 2 ay sonra tabanlik ayrildi . Ama koku yapmadi rahat .

Y
Yılmaz Yıldız

İyi sayılır

G
Gökhan Oruçoğlu
çok başarılı

kullanmaya başladıktan hemen sonra olumlu etkisini hissettim.
taban ağrılarım büyük oranda geçti