TABANLIK KULLANMAK AYAKLARA ZARAR VERİR Mİ?

Ayakkabılardaki tabanlık seçimi, ayakların sağlığı ve rahat etmesi açısından oldukça önemlidir. Yanlış tabanlık kullanımı, ayağın düz olarak yere basmasını ve ağırlığın eşit dağılmasını engeller. Eklem ve kasların çalışma ritmini azaltırken çeşitli ağrıların oluşmasına neden olabilir. 

Ayakkabılardaki tabakalar ayak yapısına göre seçilmelidir. Bitkisel tabaklanmış deri tabanlıklar ve ortopedik tabanlıklar, ayağın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ayak yapısına göre doğru tabanlık  seçimi yapılmalı ve kaliteli malzemeler tercih edilmelidir. Tabanlık kullanım nedenleri ve hangi problemlerde kullanıldığını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Tabanlık Neden Kullanılır?

Tabanlıklar, ayakların rahat etmesi ve ayağı koruması için kullanılır. Ayakkabının rahat olmasını ve ağrı yaratmamasını sağlar. Ayak hastalığı bulunan hastalarda tedavilerde ortopedik tabanlıklar kullanılmaktadır. 

  • Tabanlık ayağın yere düz olarak basmasını sağlar. Ayak yere doğru bastığında sırt ve bel ağrılarının oluşma oranı azalır ve vücudun duruşu düzelir. 
  • Yastıklı ve yumuşak tabanlıklar, yürüyüş ve koşularda ayağın rahat etmesini sağlar. Uzun süreli antrenmanlarda daha az yorgunluk oluşur. 
  • Tabanlıklar ayağın hava almasını ve terlemesinin önüne geçer. Uzun süre ayakta durmak zorunda kalan kişiler ortopedik ve bitkisel tabaklanmış deri tabanlık kullanımı ile ayaklarının sağlığını koruyabilir.
  • Hastalıkların tedavilerinde kullanılan farklı tabanlık türleri vardır. Her ayak ağrısına ve ayak yapısına göre tabanlık modelleri bulunmaktadır. 

Hangi Problemlerde Tabanlık Gerekir?

Ayakkabıların rahatsız olması ve yanlış tabanlık seçimi, vücudun dik durmasını ve sağlıklı yürüyüş yapmayı engeller. Epinli ve Ark Destekli tabanlıklar çeşitli ayak hastalıklarının tedavilerinde kullanılmaktadır. Sıklıkla ayakta çalışan kişilerin omurga, bel ve sırt ağrılarının önüne geçmektedir. 

Ayak basma bozukluğu ve sonrasında oluşabilecek sorunların önüne geçmek için doğru tabanlık seçimi gereklidir. Sık terleme ve koku yapan tabanlıklar ayaklarda bakteri ve çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olur. Bu sorunun önüne geçmek için nefes alan ve yumuşak bitkisel tabaklanmış deri tabanlık seçilmesi gerekir. 

Ayak kas ve eklemlerinde rahatsızlık bulunuyorsa tabanlık yapısında sorun olabilir. Ayak ve ayakkabı yapısına göre tabanlık seçildiğinde ayakların daha sağlıklı olmasını sağlar. 

Farklı ayakkabı ve ayak tiplerine göre seçebileceğiniz tabanlık modellerini Handarte üzerinde bulabilirsiniz. 


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.


Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®

Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte®

Paket Seçenekleri: 1 Paket
Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için Koku Önleyen Deri Tabanlık | Handarte® Topuk Dikeni ve Düz Tabanlar için İki Paket Fırsatı | Handarte®
Normal Fiyat230.00TL
/
Vergi dahil.

-Ayakkabınızın var olan mevcut Tabanlığınızı çıkartıp kullanmanızı tavsiye ederiz. 

-Aşırı terleme durumu varsa ilk iki giyimde açık renkli çoraba doğal özütlerin rengi geçebilir. İlk iki giyimde koyu renk çorap tercih ediniz. 

- Poliüretan Ark Desteği ile topuk bölgesinde yaşanan ayak sorunlarında şikayetleri azaltır.


- Çökme yapmayan sert alt taban yapısı ile ayağın orta bölgesindeki ayak sorunlarına çözüm sağlar, ayağı destekler, ayağa gelen baskıyı eşit bir şekilde dağıtarak şikayetleri azaltır.


- Aktif karbon içeren yumuşak ve destekli lateks alt yapısıyla teri %100 emer, ayaktaki kokuyu önler.


- Üst yüzeyindeki %100 Bitkisel Tabaklanmış Keçi Derisi ile ter emilimini üst seviyeye çıkarır, ayakları tüm gün yumuşak ve kuru tutar.


- Üst yüzeyindeki %100 Bitkisel Tabaklanmış Keçi Derisi, üretimi sırasında kullanılan Kestane ve Kebroka ağaç kabuklarının özütleri sayesinde ayakta kokuya sebep olan S. Aureus ve E. Coli bakterilerinin çoğalmasını önleyerek ayakta koku problemini kesin bir şekilde ortadan kaldırır.

-Ürün, ülkemizde ve yurtdışında gerekli testlerden onay almıştır. Web sitemizde test raporlarını inceleyebilirsiniz.

-Koku problemi dışında ayaklarınız doğal malzeme ile temas edeceği için ayrıca tavsiye edilir. 

-Ürün ömrü kullanım sıklığına göre 3-4 ay arasındadır. Teri emmeden kaynaklı renkte koyulaşma görülebilir. 

Customer Reviews

Based on 16 reviews
94%
(15)
6%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
S
Sami Demirkan
Güzel ürün

İlk anda çok rahatlattı ama çok kısa sürede ayakkabi tabanına adapte olup özelliğini kaybetti. Ağrımı geçirmedi. Ortasında şeklini koruyan sert bir malzeme olsa belki iyi olurdu, diye düşünüyorum. Verilen paraya değdi oda ayrı konu.

H
Handan Küçüközdoğan
Art destekli tabanlik

Oğlum için aldım şu anda kullanıyor bir sorun yok ,genel olarak rahat olduğunu söylüyor memnun kaldiğimizda yine alacağız teşekkür ediyoruz .

A
Ali Özdemir
Ürün

9 adet aldım oğlum ve ben kullanıyorum mükemmel bir ürün ve şeker hastası olduğum için ayağım sürekli terliyor ve koku yapıyor du bu ürünlerden sonra tamamen bitti diyebilirim. TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

N
N.Ç.
Tüm Ürünleri Başarılı

Topuk dikeni şikayetlerinizi oldukça azaltan çok başarılı bir ürün olmuş. Tüm Ekibe Teşekkür ederim.

K
Kenan
Koku ve terlemeyi çözdü

Bu 2. Siparişim gerçekten işe yarayan bir ürün tebrik ediyorum emeği geçenlerden ayağımdaki koku ve terleme sorunumu cozdu