ORTOPEDİK TABANLIK NEDİR? NASIL OLMALIDIR?

 Ortopedik tabanlık, ayak yapısının şeklini alarak doğru bir formda ayağın basmasını sağlayan bir tabanlık çeşididir. Ortopedik tabanlık, özel olarak üretilmekte ve 3-4 ay boyunca dayanacak şekilde tasarlanmaktadır. Ortopedik ayakkabı ve ayakkabı tabanlıkları ayak hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayak yüzeyinin rahat etmesi için tasarlanan ortopedik tabanlık modelleri, esnek, sert ve yumuşak olarak farklı formlarda üretilir. Doktor reçetesiyle özel olarak yapılabileceği gibi belirli standartlarda üretilen modellerde bulunmaktadır. 

Ortopedik Tabanlık Nasıl Olmalıdır?

Ortopedik tabanlık, ayak ağrılarını azaltırken yürüme şeklinizin düzelmesini sağlar. Bu sayede yürüyüş yaparken çektiğiniz ağrıların önüne geçebilirsiniz. Doğru ve kaliteli ortopedik tabanlık seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır;

  • Ortopedik tabanlıklar ayağın doğru pozisyonda yere basması için üretilse de diğer tabanlıkların özelliklerini taşımalıdır. 
  • Ayakkabı tabanlığının nefes alabilen yapıda olması gerekir. Uzun süre ayakta çalışıyorsanız ya da ayakkabınızı gün içerisinde hiç çıkarmıyorsanız tabanlığın terlemeyi önlemesi gerekir.
  • Ortopedik tabanlıklarda koku önleme özelliğinin bulunduğundan emin olmalısınız. Koku, oldukça rahatsız ederken terleme ise çeşitli ayak hastalıkların oluşmasına neden olabilir.
  • Ortopedik tabanlıklarda yastıklı katman olmasına ve doğal malzemelerden yapılmasına dikkat edebilirsiniz. Yastıklı katman, tabanlığın ayak şeklinizi almasını sağlar. Doğal malzemeler ise ayağınızda koku oluşmasının önüne geçer. 

Ortopedik Tabanlık Hangi Problemlere Çözüm Getirir?

Ortopedik tabanlıklar, ayak yorgunluğunun ve rahatsızlığının giderilmesinde etkilidir. Ayağın yere tam basmasını sağlayan tabanlıklar tedavi sürecinde kullanılır. Gün içerisinde ayakta uzun süre duruyorsanız ortopedik tabanlıklar ile ayakkabılarınızın konforunu arttırabilirsiniz. Bunlarla birlikte ortopedik tabanlıkların çözüm getireceği problemler şu şekildedir;

  • Ayak işlevini kontrol etmek için tasarlanmakta ve dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Ayak bileğindeki eklemlerin rahat hareket etmesini ve tüm vücudun dengesinin düzelmesini sağlamaktadır.
  • Ortopedik tabanlık, ayakta rahatsız edici ve ağrılı noktalardaki basıncı azaltmaya yardımcı olur. 
  • Yarı sert tabanlıklar, ayağın doğru fonksiyonları yapmasını sağlar. Sporcular tarafından tercih edilen yarı sertlikteki ortopedik yabanlıklar, kasların ve tendonların daha verimli çalışmasını sağlar.
  • Tabanlıklar yalnızca ayak sorunlarında değil, bel ve sırt ağrılarının da düzelmesi için kullanılır. Ayak tabanı yere doğru bastığı için vücut daha dik durmaya başlar ve bu bölgedeki ağrıların tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Ortopedik Tabanlık Tüm Ayakkabılara Olur Mu?

Ortopedik tabanlık, farklı ayakkabı modelleri için üretilmektedir. Kişiye özel üretilebildiği gibi standart ölçülerde de üretilmektedir. Sert, yumuşak ve yarı sert modellerde üretilen ortopedik tabanlıklar spor ayakkabı, bot, çizme ve diğer tüm ayakkabılarla uyumludur. 

Her ayakkabıya uyumlu ortopedik tabanlıkları kendi ayakkabınız için sipariş verebilirsiniz. Tabanlık büyük geldiğinde makas ile kolayca kesebilirsiniz. Eski tabanlığınızın üzerine koyduğunuzda ayakkabınız dar geliyorsa eski tabanlığınızı çıkarabilirsiniz. 

Handarte ortopedik tabanlık modelleri, koku önleme özelliğine sahip ve farklı ayak numaralarına göre üretilmektedir. Ürün özelliklerini incelemek ve fırsatlardan faydalanmak için Ekstra Ortopedik Tabanlıklar kategorisini ziyaret edebilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: Ortopedik Ayakkabı Nedir? Nasıl Seçilir?


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.


Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® - handartetabanlik.com

Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®

Paket Seçenekleri: 1 Paket
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® Ekstra Ortopedik İki Paket Fırsatı | Handarte® Ekstra Ortopedik 4 Paket Fırsatı | Handarte®
Normal Fiyat249.00TL
/
Vergi dahil.

*Sipariş Hediyeleri: Siparişinizle birlikte Bambu Handarte Çorap ve Deri Anahtarlık hediye olarak gelecektir.

*Ortopedik Günlük Kullanım İçin Bitkisel Tabaklanmış Handarte Deri Tabanlık*

- Handarte'nin özel olarak tasarlanmış deri tabanlıkları, günlük kullanım için idealdir ve ayaklarınıza konfor sağlar. Ayakkabınızın mevcut tabanlığını çıkarıp Handarte tabanlıklarını kullanmanızı öneririz. 

- Alt yüzeyinde bulunan yastıklı katman, ayaklarınızın rahat etmesini sağlarken teri emerek ortopedik konfor sunar. Her adımda ayaklarınızın doğru pozisyonda olmasını sağlayarak yorgunluğu azaltır.

*Handarte Deri Tabanlıklar: Doğal Konfor ve Şıklık*

- Her adımda doğal konfor ve şıklık arayanlar için Handarte Deri Tabanlıkları ideal bir seçimdir. Ürünümüz, özel olarak tasarlanmıştır ve günlük kullanım için uygundur. Ayaklarınızın sağlığını ön planda tutan ortopedik özellikleri ile öne çıkar.

*Yerli Üretim ve Güvenilirlik*

- Handarte Deri Tabanlıkları, %100 deriden ve bitkisel tabaklama yöntemiyle üretilmiştir. Tamamen yerli üretim olup Denizli'deki fabrikamızda üretilmektedir. Üst yüzeyindeki %100 bitkisel tabaklanmış keçi derisi, ayakta kokuya sebep olan bakterilerin çoğalmasını önleyerek koku problemini kesin bir şekilde ortadan kaldırır. 

 

*Test Edilmiş ve Onaylanmış*

- Ürünümüz, gerekli testlerden geçmiş ve onay almıştır. Web sitemizde test raporlarını inceleyebilirsiniz. Ayaklarınızın doğal malzeme ile temas etmesi, koku problemi dışında ekstra bir avantaj sağlar. 

*Terleme Durumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler*

-  Normal bir terlemeniz varsa doğal özütler renk vermez fakat "aşırı terleme durumunda" ilk iki giyimde koyu renkli çoraplar tercih edilmesi önerilir. Ürünümüz, alt yüzeyinde bulunan yastıklı katman sayesinde teri emerken ortopedik konfor sağlar. 

*Ürün Ömrü ve Kullanım Tavsiyeleri*

- Ürün ömrü, ayaktaki terleme miktarına göre değişiklik gösterebilir. Terleme az ise 9-12 ay, normal ise 6-8 ay, fazla ise daha kısa sürebilir. Ayakkabınızın mevcut tabanlığını çıkarıp sonrasın Handarte tabanlıklarını ayakkabılarınıza yerleştirip kullanmanızı tavsiye ederiz.

*Koku ve Bakteri Önleyici*

- Üst yüzeyinde bulunan %100 Bitkisel Tabaklanmış Keçi Derisi, ayakta kötü koku oluşumunu önler ve bakterilerin çoğalmasını engeller. Kullanılan kestane ve kebroka ağaç kabuklarının özütleri, ayak sağlığını korur ve temiz tutar.

 

Customer Reviews

Based on 128 reviews
91%
(116)
5%
(7)
3%
(4)
0%
(0)
1%
(1)
G
Gökhan Onan
Faydalı bir ürün

Umduğum gibi bir ürün teslim aldım

C
Celal DENİZ

Çok güzel hiç koku terleme yapmıyor

U
Ulaş Buldum

Hızlı kargolama ve hediyeler için teşekkürler. Ayak sağlığınız için tereddüt etmeden alabilirsiniz.

T
Tarık Akay

Deri olduğu için ayakta ses yapıyor

M
M.A.
Ortopedik Tabanlık

Ürün çok kısa sürede elime ulaştı. Spor ayakkabimda denedim cok rahat oldu.Ayrıca hediyeler için çok teşekkür ederim. Ürün kaliteli gayet kullanışlı, iyiki burdan almışım