Ayakkabılarınızdaki Malzemenin Vücudunuza Etkisi Sizi Çok Şaşırtacak!

Ucuza mal edilen ve Türkiye’de benzerlerine göre daha ucuz fiyatla satılan ayakkabılardaki kimyasal maddelerin tümör oluşumuna ve kansere neden olduğu biliniyor.

Bu ayakkabılardaki parçaların sentetik materyalden üretilmesi ve birçoğunda PVC’ye (Polivinil klorür) rastlanması insan sağlığını ciddi anlamda tehlikeye sokuyor.Birçok ayakkabının içeriğinde monomerlerden oluşan polimerler ve bunun gibi değişik kimyasal maddelerin bulunması meselesi de tüketicileri endişeye düşürüyor.

Hava akımına müsaade eden, sentetik ve terleten materyalleri az içeren, dar olmayan, ayak yapısı ile uyumlu, yumuşak ayakkabılar tercih edilmeli. Fakat yüksek kaliteli olduğu düşünülen pek çok ayakkabıda dahi bu sorunlar mevcut. Yani kişilerin çıplak gözle tehlikeli bu içeriği anlaması pek de mümkün değil.

Kimyasal içerikli ayakkabıların içinde terleyen ayakların, ayakkabı tarafından emilemeyen tere maruz kalması ile almış olduğu kimyasal miktar da artıyor. 

Bunu yanı sıra, aynı ayakkabıyı üst üste giymemek, aşırı nem ve terleme geçmişine sahip ayakkabıları düzenli olarak kurutmak gerekiyor. Fakat gündelik hayatın koşullarında maalesef bu da çok mümkün olamıyor.

Kısaca, siz ayaklarınızda hijyeni yeteri kadar sağlasanız da üretilen çoğu ayakkabıda bulunan kimyasal içerikler ayak sağlığınızı tehlikeye sokuyor. Özellikle de ayağınızın doğası gereği terlemesi ve bu terin bahsettiğimiz sentetik malzemelerle karşılaşması sonucu tehlike artıyor çünkü terin ayakta emilimi ile  vücuda daha fazla kimyasal madde girmiş oluyor.

Handarte tabanlık olarak, %100 deriden, bitkisel tabaklama yöntemi ile ürettiğimiz tabanlıklar ayaktaki teri emerek ayaklarınızın kuru kalmasını sağlıyor. Ayrıca ayak tabanınızın sentetik malzemeyle temas etmesinin önüne geçiyor. Bu yolla, hem ayak kokusu engelleniyor hem de ayaktaki hijyen korunmuş oluyor. Üstelik bu; en doğal maddelerle, en doğal yöntemler kullanılarak sağlanıyor.


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.


Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®

Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte®

Paket Seçenekleri: 1 Paket
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık | Handarte® Ekstra Ortopedik İki Paket Fırsatı | Handarte® Ekstra Ortopedik 4 Paket Fırsatı | Handarte®
Normal Fiyat180.00TL
/
Vergi dahil.

-Ortopedik günlük kullanım için tasarlanmıştır. Var olan Tabanlığınızı çıkartıp kullanmanızı tavsiye ederiz. 

-Aşırı terleme durumu varsa ilk iki giyimde açık renkli çoraba doğal özütlerin rengi geçebilir. İlk iki giyimde koyu renk çorap tercih ediniz. 

-Alt yüzeyinde bulunan yastıklı katman ile teri emerken konfor sunar. 

-Ürünümüz Bitkisel Tabaklama Yöntemiyle üretilmiş olup 100% deridir.

-Ürün, ülkemizde ve yurtdışında gerekli testlerden onay almıştır. Web sitemizde test raporlarını inceleyebilirsiniz.

-Koku problemi dışında ayaklarınız doğal malzeme ile temas edeceği için ayrıca tavsiye edilir. 

-Ürün ömrü kullanım sıklığına göre 3-4 ay arasındadır. Teri emmeden kaynaklı renkte koyulaşma görülebilir.

-Ürünü, ayakkabınızda bulunan tabanlığın üzerine yerleştirerek kullanabilirsiniz ayakkabı sıkıyor ise var olan tabanlığı çıkarıp kullanmanızı tavsiye ederiz.   

 

Customer Reviews

Based on 36 reviews
94%
(34)
3%
(1)
3%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
O
OLGUN GÜLER
Güzel

Doğal deri olması güzel. Ama açıkçası beklediğim rahatlığı tam göremedim. Biraz kalın geldiğinden ayakkabı sıktı, o yüzden tabanının rahatlığını anlayamadım.

H
Halil İbrahim Boy
MEMNUNİYET

Yaşadığım sorun anında çözüme ulaştı. Kaliteli ürünler için teşekkürler handarte..

Ö
Özcan Kararlı

Fiyatını sonuna kadar hak eden bir ürün

E
Erhan Özler

Güzel ürün.
Giydiğiniz ayakkabı kalıpları bildiğiniz üzere çeşitlilik göstermektedir alacağınız tabanlık için numarayı bilmeniz sizin için iyi olur. Farklı numara ve çeşitlilikte dördüncü tabanlığım, (tabanlık) tam numara olsa da ayakkabı dan ayakkabıya değişebiliyor.

Ş
Ş.G.

Koku önleme konusunda çok başarılı, ancak hala açık renk çorapları az da olsa boyuyor, koyu renk çorap tercih edilmeli.