Ayak Kokusunu Önlemenin En Tehlikeli 5 Yolu

Ayak Kokusunu Önlemenin En Tehlikeli 5 Yolu

Ayak kokusu, günümüzde pek çok kişinin belki de en çok çekindikleri problemlerden biri. Bu problemin çok fazla dile getirilmemesi sebebiyle aslında çok duymasak da oldukça fazla kişinin canını sıktığını biliyoruz.

Çok fazla kişinin yaşadığı bu problemi gidermek için ortaya pek çok çözüm önerisi veya ürün ortaya çıkarılıyor. Peki bunların kaçı gerçekten %100 doğal?

Esanslı Tabanlıklar

Kimyasal bileşenlerden oluşan koku, esans, parfüm gibi maddelerin kullanımıyla üretilmiş pek çok tabanlık örneği piyasada kolaylıkla bulunabiliyor. Fakat bunların kaçının gerçekten içerik olarak %100 doğal olduğunu bilmek zor. Limon, portakal, çilek gibi esanslı kokular çorabınıza, ardından da deri altına nüksediyor.Ayrıca güzel koku sözü veren esanslar en geç 1 hafta içerisinde “güzel kokularını” kaybediyorlar ve ayaklarımızda oluşan koku ile karışıp maalesef daha kötü bir koku meydana getiriyorlar. Bu noktada, kullanacağınız esanslı tabanlığı detaylıca incelemenizi ve koku önlemesi için tabanlıkta kullanılan maddelerin kimyasal olup, olmadığına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Botox

 

Bilim dünyası her zaman mantıklı olanı değil, talep göreni de kişinin rızası olduğu takdirde kişilere çözüm olarak sunabiliyor. Bunlardan biri; terlemeyi önleyen Botox işlemi… Şundan kesinlikle eminiz ki terlemek sağlıklı bir eylem. Vücudunuzun toxic (zehirli) maddelerden kendini arındırmadaki belki de en etkili yöntemi terlemek. Botox yaptırınca vücudunuz artık bu toxic maddeleri üretmiyor mu? Hayır, üretmeye devam ediyor fakat siz sağlıklı bir şekilde vücudunuzun bu sağlıklı sıvıyı atmasını engelliyorsunuz. Vücudunuzla ilgili aldığınız kararlar sadece sizi ilgilendirir fakat bizce; metabolizmanın doğal olarak yaptığı eylemi engellemek gelecekte yaşanacak sağlık sorunlarına kapı açabilir.

Sürekli Ayakları Yıkamak

Kirlenen şeyi sabunla yıkamak oldukça doğal bir davranış. Fakat ayağınızın terlemesinden kaynaklanan kokunun sabunla yıkanarak geçeceğini düşünüyorsanız aynı şeyi söyleyemeyiz. İlk olarak ter, kokan bir şey değildir. Asıl kokuyu yapan, ayağın terlemesinden sonra oluşan bakterilerdir. Siz ne kadar ayaklarınızı yıkarsanız yıkayın bu terleme gerçekleşiyor ve bakteri oluşuyor. Asıl zararı derinizin yağ dengesini bozacak şekilde sürekli ayaklarınızı sabunla yıkayarak vermemenizi tavsiye ederiz.

Sprey Kullanımı

Yine, dışarıdan müdahale gerektiren bir uygulama; sprey kullanımı… Yukarıda belirttiğimiz gibi terlemek sağlıklı bir eylem. Piyasadaki birçok ürünün içinde kanserojen madde bulunuyor. Bu spreylerin içindeki madde %100 doğal değilse vücudunuz ayaklarınızdan kimyasal maddeleri terleme ile emiyor. Bu sebeple sprey kullanıcılarının oldukça iyi araştırıp bu tarz dışarıdan müdahale gerektiren ürünleri kullanmadan önce bilgi sahibi olmasını dileriz.

Krem Kullanımı

Listenin en sonunda ayak kokusunu önlediği söylenen kremler olabilir. Tek kullanımda kokuyu kökünden çözmese de bir nebze ayak kokusunu azaltan kremler koku problemine bir alternatif sayılabilir. Fakat bu noktada da kullanıcılar krem sürdükten sonra giyilen çorabın verdiği hissiyattan muzdarip olabiliyor. Gün içinde kremin etkisini artırmak için kremi sık sık sürmek ise pek tavsiye edilen bir eylem değil.

Milano Üniversitesi Onaylı

%100 Doğal Koku Önleyen Tabanlık’ları

Hemen Keşfetmek için Tıkla

 


Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık

Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık

Paket Seçenekleri: 1 Paket
Ekstra Ortopedik Koku Önleyen Tabanlık Ekstra Ortopedik İki Paket Fırsatı Ekstra Ortopedik 4 Paket Al 3 Öde Fırsatı
Normal Fiyat85.00TL
/
Vergi dahil.

Customer Reviews

Based on 11 reviews
100%
(11)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
F.E.
Sağlıklı adımlar

Sipariş verdim ve çabuk ulaştı teşekkür ederim çok kaliteli el emeği ürün minik anahtarlık hediyemiz çok kibar ve nazik düşünceniz duygulandırdı hayırlı işler dilerim

D
Doğan
Mükemmel

Kesinlikle düşünmeden alın ! hem terleme kesildiği için ayaklarınız ferahlıyor, rahatlıyor hem de ortopedik yapısı sayesinde taban ve topuklarınız rahat ediyor.
Terlemeyi kesin ve net şekilde kesiyor. Bi deneyeyim diye ümitsiz şekilde sipariş vermiş, düz modelini almıştım ama bu kadarını beklemiyordum.

K
K.D.
Teşekkürler

Kokan ayakkabılarımı bile sayenizde kurtardım ayrıca inanılmaz konforlu , teşekkürler.

E
Enes Z.
Tavsiye

Ayaklarımda koku yoktu fakat aşırı terlemeden rahatsızdım anında emiyor ve bütün gün ayaklarım kupkuru. Tavsiye ederim.

M
Melih Sivrikaya
Çok Rahat

Sayenizde rahatsız ettigi için giymediğim ayakkabıları giyebiliyorum , çok rahat.